کابین پرواز

مسافران هواپیمایی زاگرس، مهمانان شركت در طول پرواز هستند و میهمانداران با كمال میل از مسافران پذیرایی نموده و موجبات آرامش و آسایش آن ها را فراهم می آورند.
چینش مبلمان و دكوراسیون هواپیما به نحوی طراحی شده كه سرنشینان هواپیما در طول پرواز از آسایش و آرامش لازم برخوردار شوند به ویژه در پروازهای طولانی مسافران احساس خستگی نکنند . همچنین سرویس دهی و پذیرایی بطور مطلوب و در زمان مناسب صورت پذیرد و نیز امداد رسانی و اعمال كمك های اولیه در مواقع اضطراری در كوتاهترین زمان ممكن عملی گردد . کابین پرواز مجهز به تمامی تجهیزات اضطراری از جمله تجهیزات اطفای حریق، جعبه کمک های اولیه، جلیقه نجات و ماسک اکسیژن می باشد.

خلبانان و مهمانداران پرواز :

خلبانان هواپیمایی زاگرس تركیبی است از خلبانان با تجربه با ساعات پرواز و دانش بالا و خلبانان جوان ، پر انرژی و با انگیزه كه آموزش های لازم را با كیفیت خوب سپری و در كنار هم انجام پروازهای ایمن و آرامش مسافران را بر عهده دارند .

خدمه پرواز با تجربه و متعهد زاگرس :

مهمانداران شركت هواپیمایی زاگرس مجموعه ای از پرسنل جوان و با نشاط هستند كه مهارت های لازم وكافی را فرا گرفته و از سلامت فیزیكی و روانی برابر با استاندارد های جهانی بر خوردار هستند. مهمانداران دوره های آموزشی ، دوره پایه مهمانداری ، دوره تایپ ام دی سری 80 ،دوره تایپ ایرباس 320 ، بازآموزی ام دی سری 80 ، باز آموزی ایرباس ، تخلیه مسافر با سرسره در زمان اضطراری ، مبارزه با آتش ، فرود اضطراری روی آب ، کالاهای خطرناک ، حفظ امنیت پروازی ، کمک های اولیه ، مدیریت روابط عمومی ، آداب و معاشرت در شرکت هواپیمایی زاگرس می گذرانند. تمركز اصلی این دوره های آموزشی بر ایمنی است.

پذیرایی:

در کیترینگ هواپیمایی زاگرس مرغوب ترین مواد غذایی با توجه به الگوهای تغذیه ای در پرواز انتخاب می شود و ارایه سرویس های غذایی با توجه به پروازهای صبحگاهی، میانه روز، ظهر و شب متغیر است و با توجه به این وضعیت نوع تولیدات متفاوت می باشد.

جراید

هدف از ارایه جراید و نشریات، جنبه سرگرمی و اطلاع رسانی بوده و انتخاب نوع جراید براساس تایید واحد روابط عمومی است. لازم به ذکر است به علت محدودیت، تعداد جراید در هر پرواز، استاندارد می باشد.

آخرین اخبار زاگرس

  • title
  • title
  • title
  • title